Systemy meblowe

Systemy meblowe
Systemy meblowe to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu. Po co przeszukiwać setki stron internetowych, po co jeździć po salonach meblowych, które są zwykle rozrzucone po całym mieście, w poszukiwaniu mebli np.

do sypialni? Wystarczy odwiedzić jeden sklep i „za jednym zamachem” kupić cały komplet mebli.
W skład systemów meblowych wchodzą różne meble – wszystko zależy od rodzaju ich i przeznaczenia. Z pewnością więcej elementów będzie znajdowało się w systemie meblowym złożonym z myślą o salonie lub pokoju dziecięcym, niż w takim, który jest przeznaczony do umeblowania sypialni.
Systemy meblowe do salonu
W skład przeciętnego systemu meblowego do salonu wchodzi: szafa, regał pod telewizor, komoda, mniejsza szafa, witryna, półki oraz stół. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie ma tu mowy o sofie lub wersalce – trzeba je więc dokupić osobno. Meble w zestawie mają z góry określone wymiary, których nie można zmienić. Niektóre meble występują w różnych wersjach kolorystycznych.
Systemy meblowe do sypialni
W skład przeciętnego systemu meblowego do sypialni wchodzi: duża szafa, łóżko, szafki noce, komoda i ewentualnie toaletka (w niektórych przypadkach również lustro). Zakup całego zestawu jest tańszy, niż osobny zakup poszczególnych mebli. Meble w zestawie mają z góry określone wymiary, których nie można zmienić. Niektóre meble występują w różnych wersjach kolorystycznych.
Systemy meblowe do pokoju dziecięcego
W skład przeciętnego systemu meblowego do pokoju dziecięcego wchodzi: duża szafa, szafa-kominek, regał pod telewizor oraz biblioteczka. Wszystkie te elementy wchodzą w skład meblościanki, którą należy samodzielnie złożyć. W niektórych zestawach można jeszcze znaleźć dodatkowe półki i biurko. Meble w zestawie mają z góry określone wymiary, których nie można zmienić. Niektóre meble występują w różnych wersjach kolorystycznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w skład systemu nie wchodzi łóżko, fotel obrotowy, ani żadne krzesło – te elementy należy więc kupić osobno.
Skład systemu meblowego zależny jest od projektu danej firmy meblowej.