Ogrodowe meble z drewna egzotycznego

Ogrodowe meble z drewna egzotycznego
Dzisiaj nasze ogrody to coraz częściej bardzo skrupulatnie zaaranżowane przestrzenie. Znajdziemy tutaj coraz bardziej oryginalne meble i elementy, które mają spełniać zarówno funkcje estetyczne, jak i wizualne.

Ławka, ogródkowy parasol, huśtawka, leżak – to jedne z ważniejszych, ogrodowych punktów, które mają przede wszystkim służyć nam w odpoczynku. O tym, że drewniane meble ogrodowe cieszą się sporym zainteresowaniem nowością nie jest. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że meble drewniane dzielimy na meble z drewna krajowego oraz na meble z drewna egzotycznego. Na pierwszy rzut oka nie ma między nimi różnicy. Różnica jednak jest. I to spora.
Dotyczy przede wszystkim jakości. W przypadku drewnianych mebli ogrodowych wykonanych z surowców krajowych nie mamy co liczyć na wysoką trwałość. Takie meble dość szybko będą ulegać niszczącemu działaniu wiatru, deszczu czy śniegu. Jeżeli zależy nam na jak najlepszej jakości, gdy chcemy się cieszyć naszymi meblami i świetnie wyglądającym ogrodem na długo, to lepiej zdecydujmy się na meble ogrodowe z drewna egzotycznego. Przykładem mogą być meble wykonane z drewna Teak. Nie dość, że trwałe to jeszcze bardzo lekkie. Surowiec ten wywodzi się z lasów tropikalnych południowo-wschodniej Azji. To bardzo popularny rodzaj drewna wykorzystywany do produkcji mebli ogrodowych. Charakteryzuje się bowiem bardzo dużą gęstością oraz sporą ilością oleju. A to sprawia, że meble są bardzo odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych, także na silne działanie promieni słonecznych UV.
Bardzo istotne w przypadku mebli drewnianych jest to, że nie wymagają one impregnowania (co jest konieczne w przypadku zestawów z drewna krajowego). Mimo to warto poddawać je olejowaniu. Wpływa to oczywiście pozytywnie na aspekt trwałości, ale przede wszystkim na estetyczny wygląd. Meble z drewna egzotycznego są znacznie droższe niż meble z drewna krajowego, ale warto zapłacić więcej. To inwestycja na lata. Na pewno nie będziemy żałować tego wydatku, jeżeli zależy nam na naszym ogrodzie, a głównie na… efektywnym, ogrodowym wypoczynku.