Naturalne meble z wikliny i rattanu

Naturalne meble z wikliny i rattanu
Meble rattanowe oraz meble wiklinowe będą pasować nie tylko do wnętrz, ale również do ogrodu. Ich niepowtarzalny wygląd można określić jako uniwersalny. Naturalne tworzywo, z którego są produkowane doskonale będą pasować do elementów szklanych, drewnianych, metalowych i oczywiście do kwiatów, krzewów czy drzewek.

Meble z rattanu czy też meble wiklinowe nie wychodzą z mody. Cieszyły się dużym zainteresowaniem kilkanaście i kilka lat temu. Obecnie coraz częściej stawiane są właśnie w okazałych i zadbanych ogrodach. W tym miejscu na pewno będą komponować się doskonale. Klasyczne, a jednocześnie niepowtarzalne, przybierające różne style, będą doskonałym miejscem do odpoczynku, jak również świetną ozdobą. Meble rattanowe czy wiklinowe to również doskonale sprawdzające się zestawy mebli tarasowych i balkonowych. Wtedy mogą być wybierane również przez osoby, które nie mieszkają w domu jednorodzinnym, a w bloku (oczywiście, warunkiem jest posiadanie chociaż średniej wielkości balkonu).
Meble rattanowe produkowane są z kalamusa rotangowego pochodzącego z Indii oraz Cejlonu. Do wytwarzania zestawów meblowych wybiera się rośliny elastyczne i sprężyste. Zazwyczaj nie jest to trudne, tym bardziej że większość pędów roślin przybiera kilkumetrowe długości. Te elementy poddawane są obróbce, w trakcie której dokonuje się ich utwardzenia, bez straty właściwości plastycznych. Pochodzące z daleka surowce i wymagający proces produkcji – to wszystko przyczynia się do tego, że meble rattanowe są drogie. Ale na pewno – warte swojej ceny.
Meble z wikliny czy z rattanu są lekkie, a to oznacza że łatwo można je przenosić. W przypadku ogródka czy tarasu to bardzo ważne. Meble można bowiem w każdej chwili schować w razie niepogody czy po prostu zimy. Mimo lekkości, meble nie wykazują się małą trwałością. Są wytrzymałe i uniosą nawet duży ciężar. Trzeba jednak chronić je przed dużą wilgocią, wysokimi temperaturami czy innymi skrajnymi czynnikami atmosferycznymi. Przestrzeganie tego sprawi, że meble długo będą wyglądać bardzo atrakcyjnie.