Meble plastikowe i metalowe

Meble plastikowe i metalowe
Meble plastikowe można spotkać głównie na tarasach i w ogrodach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są bardzo łatwe w utrzymaniu oraz niezwykle lekkie, co ułatwia ich przenoszenie (w nagłym przypadku można je szybko schować do garażu lub altany).

Plastikowym meblom nie straszna żadna burza, ani deszcz, nie boją się też przypadkowych plam i zabrudzeń – wystarczy tylko wilgotna szmatka, a znikną one w mig. Wbrew pozorom, plastik jest bardziej wytrzymały niż mogłoby się wydawać – wszystko zależy od solidnego wykonania.
Rozważając wszystkie zalety mebli plastikowych, okazuje się, że świetnie mogłyby by się sprawdzić również w pomieszczeniach – plastikowe krzesła i ławki można przecież spotkać w poczekalni u lekarza, na dworcu, na lotnisku, a nawet w różnego rodzaju biurach. Jak można zauważyć, meble plastikowe idealnie nadają się również do pokoi dziecięcych – są w końcu lekkie i łatwo można z nich usuwać plamy. Warto też dodać, że meble plastikowe są najtańszymi produktami na rynku.
Mogłoby się wydawać, że meble metalowe są całkowitym przeciwieństwem mebli plastikowych. W końcu meble metalowe charakteryzują się niezwykłą trwałością, solidnością, a często też odpornością na wodę, ogień i kwas. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, meble wykonane z metalu można spotkać zarówno na pływalniach, czy w szkołach (szafki), jak i we wszelkiego typu biurach i instytucjach (m.in. szafy na akta), a także w hotelach i bankach (sejfy).
Rzadziej meble metalowe można znaleźć w domach, a to ze względu na ich prostotę oraz mało przytulną formę – to raczej meble typowo przemysłowe. Mimo wszystko, meble metalowe mają ciekawe kształty, mogą również przyjmować dowolne kolory. Meble metalowe to często meble artystyczne, ponieważ metal jest doskonałym surowcem twórczym. Istnieje wiele firm zajmujących się produkcją metalowych mebli artystycznych (a jednocześnie kowalstwem artystycznym). Meble wykonane w tego typu firmach cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, a każdy metalowy element, jaki wyjdzie spod dłuta kowala-artysty jest niezwykle cenny.
W nowoczesnych wnętrzach stawia się na nietypowe połączenia materiałów, takim połączeniem okazuje się plastik i metal. Na rynku coraz częściej można zauważyć meble wykonane z tych dwóch materiałów. Najczęściej występują razem podczas produkcji krzeseł i stołów.