Malowanie mebli

Malowanie mebli ogrodowych

Malowanie mebli ogrodowych
W żadnym ogrodzie nie może zabraknąć mebli ogrodowych, które są nieodłącznym elementem wypoczynku w ogrodzie. Dzięki nim można wygodnie grillować, czy opalać się. W jaki sposób można odnowić sfatygowane meble ogrodowe? Najprościej jest je pomalować, a biorąc pod uwagę fakt, że takie meble muszą przetrwać specyficzne warunki atmosferyczne (palące słońce i ulewny deszcz), trzeba zabrać się do tego w profesjonalny sposób. Przed malowaniem mebli trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, z których najważniejszą rolę odgrywa temperatura – zarówno powietrza, jak i farby oraz malowanej powierzchni (tutaj nie może ona mieć mniej niż 5 stopni Celsjusza).

Kwiatowe wzory na meblach

Kwiatowe wzory na meblach
W tym sezonie niezwykle modne jest wszystko to, co ma radosne odcienie i wesołe wzory. Jedną z najpopularniejszych form są kwiaty i wszelkie kształty, które je przypominają. Kwiatowe wzory można znaleźć właściwie wszędzie, poczynając od ubrań, poprzez zasłony, a kończąc na abażurach lamp i innych domowych dekoracjach.

Meble i wnętrza rustykalne

Meble i wnętrza rustykalne
Zastanawiając się nad znaczeniem wyrażenia – wnętrza rustykalne, dotarłam do wielu interesujących źródeł. Przede wszystkim rustykalne aranżacje cechują styl prowansalski, a więc zdecydowanie przywodzący na myśl Francję, choć jego elementy idealnie nawiązują też do klimatu włoskich i greckich dworków oraz hiszpańskich hacjend.

Meble sosonowe, dębowe i z surowego drewna

Meble sosonowe, dębowe i z surowego drewna
Meble drewniane w mieszkaniu czy ogrodzie to prawdziwy hit ostatnich lat. Każdy tradycjonalista i elegant chce mieć naturalnie wyglądające meble, które nadają wnętrzu smak i styl. W tym względzie najpopularniejsze są meble sosnowe, dębowe i te, przywodzące na myśl surowe drewno. Meble z surowego drewna to sprawa dość specyficzna, bowiem wymagają one pewnych wykończeń ze strony właściciela.