Komis meblowy

Komis meblowy
W dzisiejszych czasach ceny mebli osiągają horrendalne sumy. Klienci często decydują się na zakup mebli najtańszych w ofercie danego salonu meblowego (często takich, które niekoniecznie muszą im odpowiadać estetycznie lub funkcjonalnie) albo po prostu rezygnują z zakupów.

Nie wszyscy wiedzą, że dużo tańsze meble (np. do salonu) można kupić w komisie meblowym (są to zarówno meble nowe, jak i używane).
Komisy swą największą świetność przeżywały około trzydziestu lat temu (jeszcze w epoce PRL-u). Dawniej w komisie można było znaleźć wszystko, poczynając od biżuterii, a kończąc na sprzęcie elektronicznym. Dzisiaj jest podobnie, jednak niewiele osób decyduje się na zakup używanych przedmiotów.
Na czym polega działalność komisu?
Komis to przedsiębiorstwo lub sklep, który zajmuje się skupowaniem i sprzedawaniem używanych przedmiotów za odpowiednią prowizję – to pewnego rodzaju pośrednik w transakcjach wiążących.
Jak widać, w komisie można nie tylko znaleźć interesujące nas produkty, ale także sprzedać przedmioty, które nie są już nam potrzebne, a które nadają się jeszcze do użytku. Obecnie większość komisów (w tym także komisy meblowe) przeniosło swą działalność do Internetu. Jest to dużo wygodniejsze zarówno dla właścicieli takich przedsiębiorstw, jak i dla samych klientów, którzy bez wychodzenia z domu mogą kupić interesujące ich przedmioty w przystępnej cenie.
Warto zaznaczyć, że komisy meblowe nieco różnią się od zwykłych komisów – można w nich kupić nie tylko przedmioty używane, ale także i nowe towary, dodatkowo pracownicy komisów meblowych zobowiązują się często do możliwości wykonania renowacji zniszczonych mebli, a także do taniego transportu zakupionych w ich sklepie towarów.
Oddając meble do komisu, trzeba liczyć się z tym, że pieniądze dostaniemy dopiero, kiedy przedmioty zostaną sprzedane (jest to tak zwana sprzedaż komisowa). Trzeba też zaznaczyć, że kwota, jaką otrzymamy po sprzedaży mebli, będzie niższa, niż ta, którą wiedzieliśmy w witrynie sklepowej lub na aukcji internetowej – komis bowiem pobiera w ten sposób swoją prowizję. Podejmując decyzję o sprzedaży mebli za pośrednictwem komisu, trzeba pamiętać o spisaniu umowy wiążącej obie strony – w ten sposób można uniknąć oszustwa.