Drewniane zestawy ogrodowe

Drewniane zestawy ogrodowe
Zawsze cieszyły się popularnością i tak zostało do dzisiaj. Drewniane meble ogrodowe, bo o nich mowa, pasują tak naprawdę do każdego typu ogrodu. Świetnie będą prezentować się na trawniku, ale także na nawierzchniach z płyt czy z kamienia.

Meble drewniane doskonale sprawdzą się także na tarasach czy balkonach. Warto jednak wiedzieć, że drewno (z racji tego, że jest to naturalny materiał) nie zawsze się sprawdzi. Jest to bowiem surowiec wrażliwy, który łatwo poddaje się warunkom atmosferycznym. Trzeba go zatem odpowiednio chronić przed deszczem, śniegiem czy wysoką wilgocią. Potrzebna jest także właściwie przeprowadzona impregnacja czy pielęgnacja. Trzeba też liczyć się z tym, że drewniane stoły czy krzesła są dość ciężkie, co może utrudniać przenoszenie mebli np. do garażu na czas zimowy.
Każde rozwiązanie ma swoje minusy. W przypadku mebli drewnianych o tych wadach można jednak szybko zapomnieć, gdy dostrzeże się niezwykle ogromne walory estetyczne. Meble z naturalnego drewna doskonale będą pasować do ogrodów wiejskich oraz ogrodów naturalnych. Dodają szyku, elegancji i domowej atmosfery. Są uniwersalnie pięknie i temu na pewno nikt nie zaprzeczy.
Na co należy zwracać uwagę kupując ogrodowe meble drewniane? Na pewno na konkretny surowiec, z którego są produkowane. Ogrodowe meble z egzotycznego drewna są najbardziej trwałe, ale też najbardziej ekskluzywne. A co za tym idzie – najdroższe. Można wybrać tańszą alternatywę – czyli meble z drewna krajowego, np. meble sosnowe, meble dębowe, meble z buku, meble z brzozy, meble z olchy itd. Są atrakcyjne pod względem cenowym w porównaniu do mebli egzotycznych, ale są mniej trwałe. W ich przypadku trzeba będzie zwrócić więcej uwagi na zabezpieczenie drewna. Potrzebne będą profesjonalne impregnaty czy lakiery, które bez problemu otrzymamy np. w sklepach ogrodniczych czy meblowych. Właściwie dokonana impregnacja pozwala na zabezpieczenie drewna, do którego nie będzie wsiąkała woda. Wiele specyfików posiada również substancje grzybobójcze. Sprawdzone impregnaty skutecznie chronią meble, np. przed glonami czy owadami.