Biurowe meble

Biurowe meble
W żadnym biurze nie może zabraknąć biurka, krzesła, czy szafy na dokumenty. W jakim powinny być stylu i czy wypada, żeby meble biurowe miały oryginalną formę? Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna, ponieważ tak naprawdę wszystko zależy od typu działalności, jaką zajmuje się dana firma.

Powszechnie wiadomo jednak, że lepiej widziane przez klientów jest biuro, które wyróżnia się prostotą i funkcjonalnością. Meble o tradycyjnym kształcie i kolorze można znaleźć we wszelkiego rodzaju biurach notarialnych, firmach prawniczych i innych poważnych instytucjach. Na ekstrawagancję natomiast mogą sobie pozwolić placówki, „obracające się” w nieco innej branży – mowa tu o wszelkiego typu instytucjach kulturalnych, biurach architektonicznych, agencjach reklamy, itp.
Meble, które można nazwać meblami biurowymi to m.in.: krzesła konferencyjne, fotele obrotowe, biurka, stoły konferencyjne, szafy na dokumenty, szafy aktowo-kartotekowe, lady recepcyjne i gabloty wiszące. Każdy z wymienionych mebli ma konkretnie zastosowanie, a ich dobór jest nieodłącznie związany z działalnością danej firmy. Kiedy biurka i fotele obrotowe są umeblowaniem uniwersalnym, tak szafy aktowo-kartotekowe i sejfy, nie sprawdzą się we wszystkich biurach.
Z jakich materiałów wykonane są meble biurowe? Najpopularniejsze są meble drewniane – bukowe lub brzozowe, ponieważ jest to najtrwalsze drewno na rynku. Popularne są również meble metalowe – szafy i regały przeznaczone na dokumenty. Jeśli mowa o różnego rodzaju biurach projektowych lub architektonicznych, to często wybierane są tu meble nowoczesne, takie o nietypowych kształtach i bardzo wyrazistych kolorach. Oryginalne meble biurowe mogą łączyć w sobie materiały, które wydawałoby się, że kompletnie do siebie nie pasują, jak np. plastik i drewno lub wiklinę i metal.
Meble biurowe zwykle zamawia się hurtowo, jeśli biuro jest większe, lub kupuje się w salonach meblowych, jeśli biuro składa się z mniejszej liczby pomieszczeń. Warto też wspomnieć, że istnieje możliwość złożenia zamówienia na meble biurowe wykonane na wymiar. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ firma, która zobowiązuje się wykonać takie zlecenie do swego zleceniodawcy wysyła projektantów, których zadaniem jest zaaranżowanie całego wnętrza, a także autorski projekt mebli.